Kotlík 10,8 litrů litinový Ik15500 mohutná litina; uvaříte až 20 porcí

Kód: IK15500
1 000 Kč / ks 826,45 Kč bez DPH
Skladem u nás
Můžeme doručit do:
26.6.2024
Možnosti doručení

Litinový kotlík má výbornou tepelnou vodivost, v podstatě nekonečnou životnost, ale hlavně, litinové nádobí má své kouzlo.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Litinový kotlík s madlem pro manipulaci a zavěšení na stojan. Kotlík má vyduté dno, tudíž je převážně vhodný pro vaření na ohni či plynovém vařiči (hořáku).

  • Obsah 10,8 litrů 
  • Počet porcí max. 20
  • Vnější průměr 37,5 cm
  • Výška 17 cm
  • Hmotnost celková 6,5 kg

Pozn. uvedený obsah je orientační s odchylkou cca + - 10% (obsah je udáván po horní okraj nádoby).

Před prvním použitím:

Litinový kotlík je vyroben z přírodní litiny bez povrchové úpravy. Vaření na litině se řadí mezi nejzdravější vůbec. Před použitím umyjte kotlík teplou vodou za použití houbičky. Nepoužívejte žádné mycí prostředky, jelikož litina je porézní materiál, mohlo by dojít ke vniknutí saponátu do pórů a tím minimálně znepříjemnit chuť vařeného pokrmu. Po umytí osušte hrnec např. ubrouskem.

Pokud nebudete kotlík používat ihned, doporučujeme jej potřít tenkou vrstvou rostlinného oleje.

Po použití:

Litinový kotlík nemá nepřilnavý povrch, tudíž může dojít k připečení. Nepoužívejte pro odstranění nečistot agresivní mycí prostředky, drátěnku nebo ocelový kartáč. Nechte kotlík cca 30 minut odmočit ve vodě a následně jej umyjte houbičkou na nádobí, kartáčkem nebo škrabkou. Po umytí nenechte kotlík samovolně uschnout, vždy jej osušte např. ubrouskem a následně potřete tenkou vrstvou rostlinného oleje.

V případě, že dojde ke korozi není důvod k panice, rez m.j. není v malém množství  škodlivá. Rez odstraňte kartáčkem a znovu potřete rostlinným olejem.

Kupujete produkt v rustikálním designu. Produkt nebo jeho části jsou vyrobeny ze strojně neopracované litiny. Mírné nerovnosti, nesoulad designu nebo mírně odlišné rozměry nemohou být předmětem reklamace. Litina není chráněna antikorozní povrchovou úpravou, pro zabránění koroze skladujte a užívejte produkt na vhodném místě, případně udržujte pomocí rostlinného oleje.

Doplňkové parametry

Kategorie: Kotlíky
? Vhodná na indukci: NE
? Výrobce: PH - Konyha
5
5x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
BF Avatar autora | 22.8.2022
Super
5
JZ Avatar autora | 22.3.2021
Velká spokojenost
5
JK Avatar autora | 11.5.2020
maximální spokojenost
5
JK Avatar autora | 27.4.2020
Rozhodně litina. Kdo jednou zkusí, nechce jinak. Dělal jsem v tom maďarský guláš ze 3 kg masa, 3 kg cibule a tuny dalších věcí a super. Bylo nás 8 a měli jsme to na dva dny. Tak jsem v něm dělal škvarky z vepř. boku, a to byla taky mňamka. Příští týden v něm plánuju péct chleba. Bral jsem ho včetně stojanu a nerezové poklice. Vše OK. Valili jsme pod tím oheň jak čerti, a díky litině se nic nepřipálilo! Oproti kotlíkům s nožkami do ohniště je obrovská výhoda nastavit výšku kotlíku na ohněm jednoduše přes řetěz.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: