Léto skončilo, ale sezóna grilování je stále v plném proudu!

Pro mnohé znamená konec léta konec zahradních večírků, rodinných a přátelských setkání. To však neznamená, že se musíme automaticky rozloučit s masem pečeným na dřevě nebo křupavou, šťavnatou zeleninou !

„Podzim je tady, je tu znovu!“ Gril poté prochází důkladnou očistou v mnoha domácnostech a poté jde do garáže nebo komory, kde spí dlouhé měsíce zimního spánku.

Od září do května čeká slunečné počasí znovu na svůj příchod.

Kromě grilování je ovšem teplo ohně na podzim příjemné pro tělo i duši.

A jídlo připravované venku v tomto ročním období je přinejmenším stejně chutné jako kdykoli předtím. Ve skutečnosti může být i trochu chutnější.

Proto přinášíme několik tipů, jak využít letní zkušenosti a potěšení z výsledku a co si dát na gril v podzimních měsících.

Téměř každé roční období může být obdobím grilování

Když přijde na grilování, většina z nás okamžitě vidí v mysli následující obrázek: sluneční světlo, teplo a chutné jídlo na grilovacím roštu u zahradního bazénu.

Na druhou stranu však může být podzimní počasí pro příjemné zahradní grilování mnohem ideálnější než letní vlna veder.

Navíc nás bude obtěžovat podstatně méně komárů, much a dalšího hmyzu než v letních měsících.

Většina grilů je dnes vyrobena z materiálu, který vydrží jakékoli počasí.

To znamená, že s dobrým grilem můžete ve skutečnosti grilovat kdykoli. V drsnějším počasí je třeba dávat pozor jen na pár maličkostí.

Horní část grilu udržujte zavřenou a zajistěte nepřetržité a přiměřené větrání.

To nám umožňuje připravovat naše oblíbená jídla venku, na dřevěném uhlí nebo palivovém dříví, a to i ve větrném počasí nebo dokonce i v deštivém počasí.

V pozdním podzimním chladu může být užitečné mít nějaké palivo navíc, protože chlad ztěžuje zahřívání grilu, tímto může vyžadovat více paliva, aby se udržel na vhodné grilovací teplotě.

Podzim je obdobím zkoušení nových chutí

S příchodem září si můžeme vybrat z nepřeberného množství zeleniny např. brokolice, fenykl, čínské zelí, lilek, petržel a mnoho další. Podzimní zelenina je pro grilování dokonalou přílohou nebo hlavním chodem. Skvělou volbou mohou být také smažené sladké brambory, topinambury, řepa nebo cukety.

I různé ovoce dozrává na podzim. Grilovaná jablka, hrušky nebo omáčka ze švestek jsou také chutnou volbou.

A samozřejmě nesmíme opomenout hvězdy podzimu, houby, které lze připravit na tisíce způsobů.

Pokud neplánujete jen letní sezónu, je vhodné mít také gril s víkem nebo svému grilu víko pořídit. Pokud jde o materiál, můžete si vybrat z několika možností, ale opravdu dobrý gril je důležitou volbou pro letní i podzimní zahradní párty.

Grilovat lze na roštu nebo grilovací desce, za nás nejlépe litinové.

A vyplatí se na konci léta investovat do nového grilu? Naše odpověď je jednoznačně ano! Během podzimu můžeme během dobré nálady na zahradní párty připravit spoustu lahodného jídla, takže pokud máte náladu grilovat pod širým nebem, nikdy není pozdě.

A co víc, s koncem letní sezóny můžete často koupit potřeby pro grilování levněji.

vegetables-2629264_1280