Paella BOMBA rýže Santo Tomás

Paella je relativně jednoduchý pokrm co se týče přípravy, nicméně nejdůležitější je výběr a následná úprava rýže. Rýže by měla mít schopnost co nejvíce absorbovat tekutiny aby se zvýraznila chuť paelly.

Nejkvalitnější a nejvhodnější je tzv. BOMBA rýže. Bomba rýže, která je označována za „královnu paella rýže“ umí absorbovat trojnásobek svého objemu, rýže Bomba se rozšiřují v šířce jako akordeon, odtud název „bomba“. Díky výjimečné absorpci násobně vynikne chuť paelly.

Klíčová vlastnost rýže Bomba je její tvrdost, je tvrdší než jakákoli jiná rýže na světě. Nikdy se nestane lepkavou nebo „načechranou“, jednotlivá zrna zůstávají oddělená, což je hlavní požadavek chutné paelly. Vlastní textura se opírá o atraktivní vlhkou pevnost. Má mírnou, přítomnou chuť, ale ne příliš sladkou nebo ořechovou, chuť rýže tedy neovlivňuje chuť ani té nejjemnější omáčky.

Velmi kvalitní rýže Santo Tomás  je od rýžových mlynářů z přírodní rezervace La Albufera, nejlepší místo pro pěstování rýže ve Španělsku.

Ačkoli Bomba rýže je určená především pro paella pokrmy, vzhledem k svým neuvěřitelným vlastnostem je vhodná pro většinu dalších rýžových pokrmů.

Pro koho je rýže Santo Tomás určená? Pro kuchaře začátečníky, jelikož ji nelze tak snadno „převařit“, pro cateringové společnosti, restaurace, které chtějí nabídnout to nejlepší a v neposlední řadě pro ty, kteří očekávají nejlepší vlastnosti rýže i při dlouhodobém udržování rýže v teplém stavu.

Aktuálně připravujeme nabídku rýže Santo Tomás D.O. Bomba Rice v plátěných taškách po 0,5 kg, 1 kg a 5 kg. Co znamená označení D.O.? Každá taška je jednotlivě očíslována D.O. (Denominación de Origen nebo Denominacio D'origen, jak se psalo ve Valencii), číslo potvrzuje jak kvalitu, tak provincii.

1-2kgbomba