Z technických důvodů je provoz skladu a kanceláře omezen, Vaši objednávku, dotaz či zpětnou zásilku vyřídíme od 27. května 2024. Děkujeme za pochopení.

Kdo zaváhá netopí / nevaří?

V současné energetické krizi, kterou zavinil kdoví kdo a kdoví proč a bude za námi kdoví kdy, je těžké se orientovat. Vláda radí místo topení svetry a skromnost. Je těžké predikovat, zda se najde někdo, kdo ČEZu přikáže ukončit jejich nehoráznou zlodějnu. Je těžké predikovat, kdy dojde k běžným, standardním dodávkám zemního plynu.

Proto dnes více než kdy jindy platí „kdo je připraven, není překvapen“.

V případě, že vytápíte dům zemním plynem nebo jste odkázáni na distribuované teplo, pořiďte si mobilní elektrické vytápění. Ideální jsou konvektory nebo olejové radiátory. V obou případech jsou to levné spotřebiče, které jsou efektivní, nezaberou mnoho místa a vždy jsou vybavené termostatem, který při jednoduchém nastavení dokáže zajistit značnou úsporu.

Je li váš varný spotřebič (sporák, vařič, varná deska) na zemní plyn nebo elektřinu, sázkou na jistotu je stolní přenosný vařič na propan butan. Propan butan je odpadní (vedlejší) ropný produkt, jehož dostupnost neovlivňuje evropské dění. Moderní vařiče na propan butan nabízejí velmi bezpečné a pohodlné užívání, kdy i finanční náklady na provoz či pořízení jsou nízké. Kvalitní vařič na propan butan, při základní údržbě nabídne také velmi dlouhou životnost.

Je neveselé, že ve 21. století jezdíme v elektrických autech, roboti operují lidi, létáme do vesmíru jako turisti, musíme řešit čím budeme topit nebo na čem budeme vařit.